« سپاس از شما عزیزان | Main | جسم سوختۀ من و دل سوختۀ زن ایرانی!!! »

ما و قاره ها....

توی یک ساعت گذشته به نکتۀ جالبی توجهم جلب شد که با اینکه شدیدا خوابم می آید حیفم آمد ننویسم. در طول مدت 60 دقیقۀ گذشته من سه مکالمۀ تلفنی داشتم. با مادرم ، پدرم و خواهرم. حتما می پرسید کجای این موضوع عجیب یا قابل توجه است؟

آزاده ( خواهرکم)، برای مدت پنج ماه به آرژانتین سفر کرده تا زبان اسپانیایی را کامل بیاموزد.
مادرم، برای برنامه ای که به مناسبت روز زن در یکی از شهرهای ایتالیا به افتخار او برگزار می شد ، برای چند روزی در آن کشور مهمان است.
پدرم، چون راه دیگری ندارد، در ایران اقامت دارد.
من نیزدر محل اقامتم یعنی کانادا هستم.

نکتۀ عجیب و جالب و غم انگیز این است که در این مقطع زمانی هر کدام از ما چهار نفر در یکی از قاره های دنیا هستیم . من در شمال قارۀ امریکای شمالی ، آزاده در جنوب قارۀ آمریکای جنوبی ، مادرم در قارۀ اروپا و پدرم در قلب خاورمیانه در آسیا!!!! من با آزاده، دو ساعت و نیم ، با مادرم شش ساعت و نیم و با پدرم هشت ساعت و نیم اختلاف زمانی دارم.

چقدر دلم می سوزد وقتی فکر می کنم این همه فاصلۀ زمانی و مکانی بین ما چهار نفر است و ما بازهم خستگی ناپذیر به یکدیگر وابسته و متصل هستیم. با هر کدام از سه عزیزم در گوشه های پراکندۀ دنیا حرف می زدم ، دغدغۀ خاطر آن دیگری را داشت. پدرم، نگران آزاده و مامان بود. مادرم، دلواپس آزاده و بابا بود. آزاده، در فکر مامان و بابا بود و من هم ازاین سوی دنیا اخبار احوال همه را به هم گزارش می کردم....

چقدر دلم گرفته. کاش ما چهار نفر یک بار دیگر بتوانیم نه باهم بلکه نزدیک هم زندگی کنیم. چه کسی باور می کرد چنین شود؟؟؟؟!!!!

مطمئنم اگر این خانوادۀ کوچک، یک عضو دیگر هم داشت باید به دنبال او در استرالیا می گشتیم. تنها آن تکه از دینا همواره از قلمروی ما خارج مانده است!!!!

Comments

سلام ليلي...

نكته جالبي بود...

درسته كه كمي سخته اما بالاخره روزي ميرسه كه همه با هم در نزديكي هم زندگي ميكنين و كسي نيست كه قدرت جدا كردن شما از هم رو داشته باشه...

الانم شما با همين...
همينكه دلهاتون برا هم ميتپه يعني با هم بودن ... فاصله هيچ مهم نيست...

موفق باشيد...
سلام گرم منو به پدر و مادر برسون

moooosheee man....i love you like A lotttttttt. also how are you? man, you really did burnt yourself, joojoo.

lotfan jehate ashenahe ba moshkelate zanane baluch az weblog ma dedan namahed. motshakerem.
http:sedayedalat.persianblog.com

man faghat mitoonam vasatoon 2a konam.movafagh bashin.

Great stuff. Your blog is cool to read. KyleX

salam
sitet kheili khobe be omide rozhaye behtar

Post a comment